Головне меню

Опитування

Що ви найбільше хотіли би бачити на шкільному сайті?
 

АвторизаціяКалендар

< вересня 2023 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Переклад сайту / Website translation

EnglishPolish

Хто на сайті

На даний момент 164 гостей на сайті
Сторінка логопедів
Поради батькам PDF Друк e-mail
Написав Maxim   
Середа, 21 жовтня 2020, 12:25

Безымянный2

10 ПРОСТИХ ПОРАД ЛОГОПЕДА БАТЬКАМ

Мова дитини розвивається під впливом мови дорослих і значною мірою залежить від достатньої мовленнєвої практики, соціального і мовного оточення, від виховання і навчання, які починаються з перших днів її життя.Ранній мовленнєвий розвиток дитини напряму залежить від батьків. Більшість занять проводьте в ігровій формі. Робота з дитиною повинна активізувати мовне наслідування, формувати елементи зв’язного мовлення, розвивати пам’ять і увагу.

1. Розмовляйте зі своєю дитиною під час всіх видів діяльності, таких як приготування їжі, прибирання, одягання-роздягання, гра, прогулянка і т.д. Говоріть про те, що ви бачите, що робить дитина, що роблять інші люди і що бачить ваша дитина.

2. Говоріть, використовуючи правильно побудовані речення. Ваша фраза повинна бути на 1-2 слова довше, ніж у дитини. Якщо ваша дитина поки що висловлюється тільки однослівними реченнями, то ваша фраза повинна складатися з 2 слів.

3. Задавайте відкриті питання. Це стимулюватиме вашу дитину використовувати декілька слів для відповіді. Наприклад, говоріть «Що він робить?» замість «Він грає?».

4. Витримуйте паузу, щоб у дитини була можливість подумати над відповіддю.

5. Слухайте природні звуки. Запитайте «Що це звучить?» Це може бути шум дощу, щебет птахів, мотор трактора і т.д.

6. Якщо ваша дитина вживає всього лише декілька слів у мові, допомагайте їй збагатити свою мову новими словами. Виберіть 1-3 слова (частини тіла, іграшки, продукти) і назвіть їх дитині. Дайте їй можливість повторити ці слова. Не чекайте, що дитина вимовить їх відмінно. Надихніть дитину і продовжуйте їх заучувати. Після того, як дитина вимовила ці слова, введіть ще 1-3 нових слова. Продовжуйте додавати слова до тих пір, поки дитина не назве задані предмети навколишнього світу. Займайтеся щодня.

Якщо дитина називає тільки одне слово, починайте вчити її говорити короткою фразою. Використовуйте слова, які ваша дитина знає. Додайте назву дії. Наприклад, якщо дитина говорить «м’яч», послідовно навчите її говорити «Дай м’яч», «Хочу м’яч», «На м’яч» і т.д. 

7. Навчіть дитину підбирати назви кількох предметів до вказаної дії. Наприклад:

«Їде хто? що? (шофер, машина, тракторист, трактор, поїзд, автобус»;

«Читає хто? (мама, тато, брат, сестра, вчителька)…

8. Навчить дитину ситуативно промовляти речення з 3-5 слів. Наприклад відповісти на запитання: «Кому хлопчик дає квіти? Чим мама ріже хліб? Кого годує мама?»

У будь якій життєвій ситуації, при обговоренні, дитина повинна дати відповідь на питання: «Хто ( що) це? Що він (вона) робить? Чим? Кому? Де? Куди?» Неправильні відповіді виправляйте спокійно, лагідним тоном, підкреслюючи навіть незначні досягнення у формуванні речень.

9. Вивчайте з дитиною напам’ять короткі віршики або забавлянки, супроводжуючи їх відповідними рухами. Наприклад:

"Гойда,гойда, гойдаша,
де кобила, там лоша,
а кобилка в лiсi,

а лошатко - в cтpici..."

10. Розкажіть коротку казку. Потім допоможіть дитині повторити цю ж казку вам або кому-небудь ще.

Останнє оновлення на Четвер, 22 жовтня 2020, 09:02
 
Словограй PDF Друк e-mail
Написав Maxim   
П'ятниця, 20 травня 2016, 11:10

18.052016 року в нашій школі відбулося традиційне логопедичне свято "Словограй". Епіграфом свята був вірш "Книги" у виконанні учнів 2-А класу.

DSC01255 DSC01259

Свято пройшло у вигляді електронної книги. Кожна сторінка книги оживала виступами дітей.

Останнє оновлення на П'ятниця, 20 травня 2016, 11:48
 
Логопедичне свято PDF Друк e-mail
Написав Maxim   
П'ятниця, 22 травня 2015, 07:46

19 травня 2015 року у КЗ «Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат» ЗОР відбулося логопедичне свято «Словограй», яке вже стало традиційним для нашої школи. Приймали участь у заході учні початкової ланки. Спрямоване свято було на виховання любові до рідної мови, до української пісні, до батьківського краю.

1

Раді ми гостей вітати,

Щастя і добра бажати,

Нас зібралось тут багато.

Бо у нас сьогодні свято. 

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 травня 2015, 08:31
 


Copyright © 2012 by Jester.