Reunite Ukraine
Reunite Ukraine QR Code

Опитування

Що ви найбільше хотіли би бачити на шкільному сайті?
 

АвторизаціяКалендар

< жовтня 2023 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30 31          

Переклад сайту / Website translation

EnglishPolish

Хто на сайті

На даний момент 35 гостей на сайті
Говоримо із дітьми про їхні права PDF Друк
Робота з батьками

 

20 листопада – Всесвітній день дітей.

 
prava ditey

За офіційними даними, це свято з'явилося в 1954 році.

 
    Рішення було прийняте Генеральною Асамблеєю ООН, яка пропагувала взаєморозуміння з дітьми задля їхнього благополучного життя. Пізніше, 20 листопада 1959 року, прийняли «Декларацію прав дитини». І вже 1989 року в цей день всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини».Поради турботливим батькам.

 

Для чого дитині слід знати свої права? Знання своїх прав передбачає рівність, розвиток, відчуття гідності, закріплює взаємоповагу та взаєморозуміння. Бути ознайомленим зі своїми правами потрібно для того, щоб знати коли їх порушують і вміти захистити себе та близьких, вирішувати конфліктні ситуації, для дотримання соціальної справедливості.

Коли ознайомлювати дитину із її правами? Говорити з дитиною про її права можна починати вже з 5-6 років. Адже в цьому віці їй все цікаво, вона достатньо розвинена, щоб зрозуміти дану інформацію. Крім того, на цей час, зазвичай, значно розширюють соціальні зв'язки малюка, тому розповідаючи йому про його права та свободи, ви тим самим захищаєте своє чадо від потенційної небезпеки. Найкраще це робити методом дидактичної гри з використанням наочних картинок.

Як говорити з дитиною на цю, дуже серйозну, тему? Подати цей матеріал дітям слід по дитячому зрозуміло, коротко і цікаво. Говоріть дитині, що незважаючи на те, що ти ще маленька або ж зовсім юний, ти все одно людина, яка має свої права. Цими правами ти будеш користуватися до 18 років, тому що потім ти вже станеш дорослим.

Що робити, якщо були порушені права вашої дитини? Ніхто не має права ображати вашу дитину, принижувати, жорстоко і несправедливо поводитися із нею, змушувати працювати на дорослих. Але якщо хтось порушив ці правила, слід негайно звернутися до міліції, щоб ця людина відповіла за свої вчинки відповідною ціною.


Подайте дітям коротко їхні головні права:


 • Ти маєш право на життя, і ніхто не може позбавити тебе цього Божого дару.

 • Ти маєш право на піклування та турботу, тому ми, твої батьки, дбаємо про тебе, підтримуємо твої погляди та інтереси.

 • Ти маєш право на харчування та місце проживання, про що ми завжди пам'ятаємо.

 • Ти маєш право на розваги, тому ми часто гуляємо в парку, граємося на дитячому майданчику, відвідуємо театр тощо.

 • Ти маєш право на освіту, і хочеш ти цього чи ні, але щоб стати розумною людиною, слід гарно вчитися.

 • Ти маєш право на медичну допомогу, тому є люди, які завжди при потребі зможуть її тобі надати.

 • Ти маєш право на особисте життя, і ніхто не має права тебе принижувати,говорити погані слова, брати твої речі.

 • Ти маєш право на власну думку, але вона не повинна ображати інших.

Дидактична гра «Казкові герої та порушення прав дитини». Спробуйте разом із вашими дітьми розпізнати порушників прав дитини у відомих казках.

Кожній дитині відома казка «Попелюшка». А які права були порушенні стосовно Попелюшки? Попелюшка була одягнута у лахміття та виконувала усю брудну роботу по дому, в той час, коли її сестри спали та крутились перед дзеркалом у вишуканих сукнях. (І тут порушено декілька прав дитини, а саме: рівність між дітьми, залучення до важкої роботи, відпочинок, піклування та любов.)

Казка Шарля Перро «Червона шапочка». За змістом вовк з'їв бабусю, а потім і Червону Шапочку. Яке право дитини було порушено? (Право на життя).

Казка «Карабас-Барабас» - ситуація із малими акторами. У змісті йдеться, що актори жили у тісній скрині та важко працювали на Карабаса-Барабаса. А він привселюдно погрожував, залякував, що вб'є їх. Які права порушено? (Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена, бути жертвою насильства).

Яке право не хотів виконувати Буратіно? (Право на освіту).

Які права порушувала мачуха стосовно прийомної доньки у казці «Морозко»? (Діти не повинні долучатися до важкої роботи, непосильної праці, право на відпочинок, любов та піклування).

Ще один з чудових способів пояснити дитині її права – це, звичайно, мультфільми і казки.

Переглянути відео

 
Copyright © 2012 by Jester.